dinsdag, 24. december 2030, Cała Polska, Mam dom. Jestem Parys.

Uit 24. december 2030 - 13:00
Tot 31. december 2030 - 16:00

Cała Polska

119 Aanwezigen
Beschrijving van de gebeurtenis
17 październiaka 2016 Parys oficjalnie przechodzi pod opiekę Doroty.

Czy może pan pomóc? Tak usłyszałem o Parysie kilka tygodni temu.
Parys nie mógł zostać, ze swoimi opiekunami ze względu na ich sytuację. Postanowiłem pomóc. W rozmowach okazało się, że Parys nie jest łatwym psem. Słabo toleruje inne zwierzeta, niszczy w domu, nie lubi weterynarzy i ma powracający świąd.
O pomoc porosiłem Izę z Syriusz z Doliny Baryczy. Przygotowała ankietę dla opiekunów. Wyszła z niej duża frustracja psa i szereg rzeczy, które w przyszłości trzeba by sprawdzić.
Następnie nie mogąc brać na siebie kolejnego psa poprosiłem Pomorska Fundacja Rottka. Zgodzili się pomóc i zapytali czy możliwa jest kastracja Parysa. Umówiłem zabieg 9 maja na koszt Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych.
Parys miał pozostać u opikunów do około 20 maja, ale właśnie w dniu kastracji okazało się, że nie jest to za bardzo możliwe. Rozpoczęło się szukanie miejsca nieco szybciej. Wybór padł na Dzika Kępa. Miejsce było. W międzyczasie pojawiła się opcja domu tymczasowego z możliwością domu stałego w Chorzowie.
W czwartek Parys ruszył do Chorzowa. Najpierw jednak Patryk zawiózł go do Warszawy do Łucja Lenartowicz, gdzie spędził noc i w piątek ruszył innym transportem do Chorzowa.
Pierwsze piątkowe wieści były dobre.
W sobotę gdy wstałem bo tydzień był ciężki miałem już na telefonie masę nieodebranych połączeń. Sytuacja już była zła. Parys dał upust frustracji. Trafił do lecznicy. A ponieważ nieznosi weterynarzy dostał z automatu łatkę agresywnego.
Taki stan właściwie zastałem i spory chaos komunikacyjny. Trzeba było działać. Poinformowałem wszystkich, że Parys przechodzi na stałe pod opiekę Cerber i skontaktowałem się z lecznicą. Był zabezpieczony. W niedzielę, okazało się, że nie bardzo się sprawdza jego pobyt w lecznicy i alternatywą jest schronisko. Na szczęście pani doktor z Śląskie Centrum Weterynarii Fabisz&stefanek znalazła miejsce w HSM Korkus wszystko dla twojego psa i tam trafił w niedzielę po południu skąd odebrał go w środę Grzegorz Strzelecki i zawiózł do hotelu Magdy Dzika Kępa.

Tak to wyglądało w skrócie. Pomijam masę rzeczy z racji tego, że w obecnej sutuacji nie mają one żadnego znaczenia, a było bardzo gorąco w sobotę.

Obecnie Parys jest pod opieką Cerber grupy Fundacja Hospicjum dla Kotów Bezdomnych i zostanie pod nią do czasu znalezienia domu.

Laat meer zien
Pomorska Fundacja Rottka udzieli nam wsparcia w postaci promocji wydarzenia i w przyszłości przy szukaniu domu.

Konto do wpłat na Parysa:

Bank BPH
IBAN: PL 35 1060 0076 0000 3300 0084 0046
SWIFT: BPHKPLPK
Pay Pal: cajusjacek@gmail.com
dopisek: Parys

Mam dom. Jestem Parys., Cała Polska evenement

Vind meer interessante evenementen
Krijg event aanbevelingen op basis van uw Facebook-smaak. Snap het nu!Toon me de geschikte evenementen voor mijNiet nu