zondag, 31. oktober 2027, CALA POLSKA , Bez Szans Bo Niewidomy? Nero od 2011r. W Hoteliku !!! Czy Ktoś Da Mu Szansę Na Normalny Dom?

Uit 31. oktober 2027 - 9:00 Tot 12:00

CALA POLSKA

795 Aanwezigen
Beschrijving van de gebeurtenis
"Nero, dorosły piesek bardzo potrzebuje domu."

.......Nero nie jest już rozkosznym szczeniaczkiem, urodzony w 2009r nie chciany i nogdy nie kochany ...ma traumatyczne przejścia za sobą. Zaczął tracić wzrok, operacja niestety nie przyniosła spodziewanego efektu, ale Nero troszeczkę widzi, bardziej światło i cień, ale funkcjonuje normalnie. Uwielbia ludzi, w cudowny sposób okazuje miłość i przywiązanie, z rozkoszą poddaje się głaskom, widać, że sprawiają mu ogromną przyjemność. Prawdopodobnie jakieś zdarzenia z przeszłości, a także jego ułomność spowodowały, że jest nieco bojaźliwy, ze strachu szczeka, musi kogoś dobrze poznać, żeby mógł zaufać. Nie przepada za dziećmi, ale krzywdy im nie zrobi, po prostu woli ich unikać. Towarzystwo łagodnych psów przyjmuje ze spokojem. Nie jest pieskiem trudnym, pięknie chodzi na smyczy, nie szarpie jej, jest bardzo posłuszny. Regularnie odwiedza weterynarza, ma komplet szczepień, jest odrobaczany, co odnotowane jest w jego książeczce zdrowia. Ogólnie jest zdrowy, ma apetyt, lubi gotowe jedzenie dla psów, ale chętnie je i to, co opiekunowie mu ugotują. To piękny, zadbany piesek, na pewno będzie wspaniałym przyjacielem kogoś, kto zaakceptuje go takim, jakim jest i pozwoli mu uwierzyć, że jest kochany, że dla kogoś jest po prostu wspaniałym towarzyszem. On to poczuje i uczucie odwzajemni w dwójnasób, tak jest zawsze w przypadku psów, które tego wcześniej nie zaznały.
Pies przebywa w hoteliku dla psów w Pruszkowie ale możliwy jest dowóz w inne miejsce. Warunkiem adopcji jest podpisanie umowy adopcyjnej."

ALBUM NERO:
https://www.facebook.com/joanna.bucko.9/media_set?set=a.595061743878989.1073741850.100001255061540&type=3&uploaded=19
Nero trafił do domu tymczasowego w kwietniu 2011.
19.04.2011 odbyła się pierwsza wizyta w klinice Doktora Jacka Garncarza. Nero został przebadany przez Pana Doktora. Okazało się, że Nero ma zaćmę. Na oku lewym w 100%, na oku prawym w 80%. Nero na tamta chwilę odrobinę widział. W związku z tym, że operację można zrobić, ale nie wiadomo, jaki był by w tym przypadku efekt, Nero został skierowany na specjalistyczne badania do kliniki w Grudziądzu. Badanie to miało stwierdzić, czy jest w ogóle szansa na odzyskanie przez niego wzroku. W grę wchodziła operacja usunięcia zaćmy i wszczepienia nowej soczewki.
4.05.2011 Nero miał wykonane badania krwi, jako, że badanie ERG miało odbyć się pod narkozą. Morfologia wyszła bardzo dobrze. Pies mógł zostać poddany badaniu.
5.05.2011 Pojechaliśmy z Nero do Grudziądza. Akurat w tym momencie były u nas w DT 3 ślepe pieski, więc przy badaniu "hurtem" klinika zgodziła się na obniżenie stawek za badania specjalistyczne. Nero trochę postraszył obsługę kliniki, bo po narkozie dostał takiego wścieku, ze z klatki musieliśmy go wyprowadzić my, bo każdego innego człowieka chciał zjeść.;)

Laat meer zien
Z protokołu badania ERG (badanie elektroretinografii) wynikało, że do operacji nadaje się tylko oczko lewe. Reagowało ono na błyski światła.
W związku z tym, że operacja była bardzo kosztowna, a dwa pozostałe niewidome psiaki z różnych przyczyn nie miały mieć operacji, zabieg Nero odbył się 16.12.2011.
Przed operacją Nero został poddany kolejnemu badaniu krwi, oraz konsultacji kardiologicznej. Wszystkie wyniki wyszły dobrze i Nero został zakwalifikowany do operacji fakoemulsyfikacji.
Zmiana po operacji była niesamowita. Nero odzyskał wzrok w lewym oku. Wszystko było w porządku. Zachowanie psa zmieniło się o 180 stopni. Zaczął bawić się z psami, przestał być nadpobudliwy.
W czerwcu 2012 zauważyliśmy, że Nero zaczyna inaczej się zachowywać, a gdy zdarzyło mu się wpaść na jakieś przedmioty zorientowaliśmy się, że ze wzrokiem nie jest dobrze.
26.06.2012 Nero ponownie trafił do kliniki Doktora Jacka Garncarza. Diagnoza mówiła o stanie zapalnym. Nero dostał krople. Po ich podawaniu sytuacja wróciła do normy. Aż do października 2012. Oczko Nero zrobiło się czerwone.
Kolejna wizyta 25.10.2012 wykazała, że Nero doznał wylewu krwi do oka. Wylew sam w sobie nie jest czymś, co zagraża życiu Nero, ale... Wylew ten może się cofać bardzo długo. Pani Doktor mówiła o 3 miesiącach minimum. Niestety istnieje ryzyko, że nawet pomimo cofnięcia się wylewu Nero nie będzie widział tak, jak po operacji.
W tej chwili Nero ma podawane 3 rodzaje kropli: Maxitrol, Atropinę i Trusopt.
Ok. 10.11.2012 jesteśmy umówieni na kolejną wizytę w klinice Doktora Jacka Garncarza.

Bez Szans Bo Niewidomy? Nero od 2011r. W Hoteliku !!! Czy Ktoś Da Mu Szansę Na Normalny Dom?, CALA POLSKA evenement

Vind meer interessante evenementen
Krijg event aanbevelingen op basis van uw Facebook-smaak. Snap het nu!Toon me de geschikte evenementen voor mijNiet nu