Over Bernardyn Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych

Celem pomocy grupie osób, która od lat zajmuje się ratowaniem życia
zwierzętom szczególnie skrzywdzonym
4 listopada 2009 r. została ustanowiona aktem notarialnym
BERNARDYN Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych.

Aktualnie pod bezpośrednią (fizyczną) opieką fundacji znajduje się 130 psów i 10 koni.

Nie prowadzimy działalności gospodarczej. Utrzymujemy się tylko dzięki pomocy Ludzi Dobrej Woli.

Przyjmujemy pod opiekę zwierzęta stare, kalekie, chore, z problemami psychicznymi. W wiekszości nie mają one szans na znalezienie nowych właścicieli.
Ci, którzy proszą nas o ratunek dla psów z zagrożeniem życia, szybko zapominają o nich, gdy tylko zgadzamy się pomóc. Z reguły zostajemy sami z przywiezionym chorym (umierającym, kalekim, starym) zwierzęciem i na nas spoczywa cała odpowiedzialność za odpowiednią opiekę i sfinansowanie wszystkich kosztów z tym związanych.
Każdego dnia mamy kilkanaście telefonów z prośbami o natychmiastową pomoc dla zwierząt. Psy leżą nieprzytomne w rowach, umierają z wycieńczenia przykute łańcuchami w gospodarstwach wiejskich, dogorywają po pobiciu u sąsiadów, co podpowie Wam wyobraźnia ma miejsce w rzeczywistości. Jeśli wraz ze zgłoszeniem będzie propozycja realnej pomocy rzeczowej lub finansowej to pomożemy większej ilości zwierząt. Bez wsparcia naszych działań mamy bardzo ograniczone możliwości i niestety musimy odmawiać większości Państwa błagań.

Mamy coraz więcej tych niechcianych przez innych, niepotrzebnych i sponiewieranych zwierząt. Przyjeźdżają do nas upodlone, przerażone, zagłodzone, niektóre nie stoją o własnych siłach. Są tak chude, że żebra przebijają cienką jak pergamin skórę, często z wyniszczenia organizmu nie mają sierści, są łyse. Te, które godzimy się przyjąć, bo mamy parę groszy na ich utrzymanie, mają szczęście. Troszczymy się o nie najlepiej, jak potrafimy i poświęcamy im swoje życie. Los tych, którym pomóc nie jesteśmy w stanie jest nam nieznany. O niektórych wiemy, że już nie zyją.


Laat meer zien
Jeśli możesz pomóc bezdomnym psom, które są stare, kalekie bądź chore - pomóź!

NASZA CIĄGŁA LISTA POTRZEB:
-każda ilość suchej karmy BRIT ADULT lub BRIT ADULT LARGE. w tej chwili psy zjadają ponad 600 kg. Zagłodzony bernardyn zje dziennie ok. 1,5 kg suchej karmy i 5-8 l. gotowanego, gęstego makaronu, ryżu z mięsem i warzywami.
-Maślanka, jajka i tłuczone skorupki kurzych jajek (najlepiej utarte np. w moździerzu)
-każde ilości makaronu, ryżu, suszonych warzyw, suszonych ryb, oleju słonecznikowego.
- koce, kołdry, plastikowe legowiska
- budy XXL i XL
- materace, sienniki, koce, ręczniki (mogą być używane,niepotrzebne),
- legowiska dla zwierząt,
- plastykowe lub metalowe miski, służące do podawania posiłków i wody zwierzętom,
- słoma,
- owies, siano dla koni,
- siatka ogrodzeniowa,
- obroże, smycze,
- gaza, środki opatrunkowe, bandaże, rivanol, octenisept, środki do pielęgnacji uszu.


Bernardyn to pies, który pomaga i ratuje – pies, który – ze względu na dużą popularność i pozytywne skojarzenia – jest często wykorzystywany w reklamach.

Niektórzy mówią, że dokonujemy cudów. Chcielibyśmy prosić by pomogli nam Państwo w naszych działaniach – wspierając darowizną, przekazaniem tego, czego potrzebują nasi podopieczni lub przekazaniem przedmiotów na aukcje charytatywne.

Nie oczekujemy pomocy za darmo. W zamian za Państwa gest prześlemy dyplom z podziękowaniem do powieszenia w Firmie, umieścimy też informacje o pomocy na naszej stronie oraz portalach internetowych. W dobie Internetu, gdy portale społecznościowe są skuteczną metodą reklamy, promocja Państwa Firmy na naszych stronach internetowych i profilach społecznościowych, to znakomity sposób na kreowanie pozytywnego wizerunku firmy, którą klienci poznają z innej strony - strony firmy, której nie jest obojętny los tych niechcianych, zagłodzonych i upodlonych zwierząt. Jesteśmy pewni, że Państwa Firma utkwi w pamięci osobom, które docenią fakt, iż wspierają Państwo podopiecznych Fundacji.

Zachęcamy do adopcji wirtualnej – to koszt 200- 300 zł miesięcznie – na stronie internetowej będziemy informować, że pies żyje tylko dzięki Państwu. Prosimy również o zamieszczenie banneru z informacją o możliwości przekazania nam 1% podatku.

Toekomstige gebeurtenissen in Bernardyn Fundacja Zwierząt Skrzywdzonych

Vind meer interessante evenementen
Krijg event aanbevelingen op basis van uw Facebook-smaak. Snap het nu!Toon me de geschikte evenementen voor mijNiet nu